צרו קשר

  ּ

  מדוע חשוב לבצע הדרכת כיבוי אש לעובדים?

  הדרכה ואימונים הם הבסיס למקצועיות, לתפקוד מיטבי והצלחה בכל תחום. כמעט כל עסק מעניק הדרכה לעובדים, בנושאים מקצועיים שונים. אולם מעבר להדרכות שעוסקות בתפקוד היום יומי או כאלה שסובבות סביב טכנולוגיה חדשה או מערכות חדשות, חשוב להקצות זמן גם לטובת הדרכת כיבוי אש לעובדים. ברגע האמת, הדרכות אלה יכולות להציל חיים ולמנוע נזקים רבים. על מנת לזכות בהדרכה ממומחה בתחום פנו אל יגאל שושן, קצין כיבוי לשעבר מומחה בתחומו.

  מדוע חשוב לבצע הדרכת כיבוי אש לעובדים?

  הדרכה מותאמת אישית

  לצד אלמנטים כלליים שנהוג לשלב בכל הדרכת כיבוי אש לעובדים, בהדרכה מתוכננת היטב מכניסים היבטים הרלוונטיים בצורה אישית, המותאמת בדיוק לעסק ולמאפייניו. כך לדוגמא, הדרכה על הדרכים שבהן יש לפנות את העסק בזמן דליקה, עם פירוט של יציאות החירום או המקומות שאליהם יש להתפנות בעסק עצמו או מחוצה לו.

  דגשי הימלטות והתמודדות עם עשן

  הדרכת כיבוי אש לעובדים יכולה לכלול היבטים כללים חשובים בבטיחות, במובן הרחב ביותר. בנוסף, מלמדים את העובדים דגשים חשובים על הימלטות מאזור שבו בוערת אש. לדוגמא, הידעתם שהגורם המסוכן ביותר על פי רוב הוא לא הלהבות אלא העשן? מרבית הנפגעים איבדו את הכרתם ונפגעו קשות בשל שאיפת עשן. בהדרכה ילמדו העובדים איך מתמודדים עם המצב הזה וכיצד להימלט מבעד לאזור שבו נוכחות של עשן כבד.

  כיבוי אוטומטי וכיבוי ידני

  התמודדות טובה יותר מתבססת על ידע. לעובדים ניתן ורצוי להקנות ידע בדבר בטיחות בחשמל, שיטות כיבוי שונות, מהו משולש האש וכיצד זה מתקשר עם מניעה וכיבוי. אין ספק כי בכל עסק, כדאי שהעובדים יכירו את המאפיינים העיקריים של אמצעי כיבוי אש אוטומטיים, המותקנים במקום. כך לדוגמא גלאי העשן והאש ומערכת הספרינקלרים. חשוב גם להנחות את העובדים כיצד להשתמש באמצעי כיבוי ידניים, שכל עסק מחויב להחזיק. לדוגמא, תפעול של מטפים ואף תרגול של כיבוי נכון, מבחינת מרחק, הוצאת אמצעי הבטיחות כגון נצרה וכדומה. מחפשים הדרכת כיבוי אש לעובדים? וודאו כי את ההדרכה יעביר קצין כיבוי מוסמך או מהנדס בטיחות אש. למרות שהעובדים בוודאי עסוקים ויש להם לא מעט מטלות, הקדישו את הזמן להדרכות תקופתיות – זה חשוב, חיוני, בטוח והכרחי. יגאל שושן – יועץ בטיחות אש הוא בדיוק המומחה אותו אתם מחפשים, פנו אליו עוד היום.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ