חקירת שריפות

יועץ בטיחות אש

אש מהווה את אחת הסכנות המשמעותיות ביותר בכל מקום בו עשויה להופיע. על כן, במידה ומתפתחת שריפה במקום מסוים, ובמיוחד במידה ומדובר בבית עסק, הרי שישנו צורך בביצוע חקירת שריפות. משימה זו הינה חיונית לבירור נסיבות המקרה והסקת מסקנות רלוונטיות שימנעו ממצב חירום זה להתרחש בשנית. על מנת לוודא כי החקירה מתבצע בצורה היעילה והמקצועית ביותר, הנכם מוזמנים לפנות כבר היום אל יגאל שושן, קצין חקירות לשעבר בכבאות  חוקר שריפות מומחה בעל רזומה של מאות חקירות שריפות   בשירותי הכבאות וההצלה מזה כ 30 שנה .

חקירת שריפות – הכירו את הדגשים העיקריים

חקירת שריפות מקצועית ומדויקת תהיה זו אשר תתמקד בין השאר גם בגורמים הבאים:

 • ניתוח אירועי שריפה
 • בניית מודל אש
 • איתור מוקדי השריפה
 • שחזור הגורמים והסיבות שגרמו לשריפה
 • הכנת דוחות וחוות דעת לחברות ביטוח ובתי משפט
 • מתן עדות מומחה

יש לציין ביצוע חקירות אלו חייב להתבצע על ידי חוקר מקצועי ועם המון ניסיון ובעל תעודת חוקר שעבר את ההסמכות בכבאות  הנחוצות לתפקיד זה. כל שלבי חקירת השריפה דורשים ידע נרחב בתחום בטיחות באש וניסיון עשיר בעולם החקירות . רמת מקצועיות גבוהה נדרשת מפני שרק זו תוכל לסייע לחוקר באיתור נסיבות המקרה והסקת המסקנות הרלוונטיות מתוך מטרה למנוע מצב דומה בעתיד. בין אם מדובר בשריפה במשרד או במפעל, זכרו כי חקירת שריפות הינה חיונית להתמודדות עם מצב החירום ביעילות ולמידה מן המקרה לפעמים הבאות.

חקירת שריפות – ללמוד מן הטעויות

שריפה עשויה להתרחש מסיבות מגוונות, וחקירת השריפה תחשוף בפנינו את אותן הנסיבות שהובילו למצב חירום זה, בין אם מדובר בטעות אנוש, חוסר במיגון, תאונה לא צפויה, תקלה במערכות גילוי וכיבוי האש או כל סיבה אחרת. חברתנו תשמח לעמוד לשירותם ולסייע בכל דרך אפשרית בכדי לספק בעבורכם את כל התשובות המדויקות בנוגע לשריפה, בכך למעשה תוכל לעזור בלמידת לקח חשוב מן השריפה. כך תוכלו ללמוד מן טעויות העבר ולמגן את בית העסק שלכם בצורה יעילה יותר כבר עכשיו.

חוקר שריפות פרטי

חקירת שריפות הינו נושא חשוב ומהותי הנוגע לענייני בטיחות והצלת חיים. חקירת שריפה באופן מעמיק, יסודי ומקצועי חייבת להתבצע על ידי מומחים וגורמי מקצוע. חברות מקצועיות בתחום חקירת השריפות, מספקות מגוון שירותים יעילים שיסייעו להגיע לחקר האמת ולזהות את הגורמים והמקור לשריפה. למענה מקצועי בנושא, ניתן לפנות אל יגאל שושן.

החשיבות של נושא חקירת שריפות מקצועית

 • החקירה המקצועית הינה מדויקת ומתמקדת במגוון היבטים וגורמים: ניתוח אירועי שריפה, בנייה של מודל אש, איתור של מוקדי שריפה, שחזור של הסיבות והגורמים לשריפה, הכנה של חוות דעת ודוחות לחברות הביטוח ובתי המשפט ומתן עדות על ידי מומחים. חקירות בתחום השריפות חייבות להתבצע על ידי חוקר מקצועי ומנוסה המחזיק בתעודת חוקר וזאת לאחר שהוסמך לכך על ידי גורמי הכבאות וכיבוי האש הרשמיים. השלבים של חקירת שריפות מחייבים ידע נרחב בנושאי הבטיחות באש וניסיון מקצועי בעולם החקירות. הרמה המקצועית הנדרשת הינה גבוהה מפני שמדובר בתחום מורכב ורגיש במיוחד. חברת חקירות בעלת ניסיון ומוניטין בתחום השריפות כוללת צוות חוקרים מיומן ומנוסה שיוכל לאתר את נסיבות המקרה ולהסיק מסקנות רלוונטיות וזאת במטרה למנוע הישנות של מצב דומה בעתיד. חקירה מקצועית ויעילה תוכל לסייע בהצלת חיים בעתיד ובטיפול טוב יותר באירועים של שריפה מבחינת נהלים ותקנים.
 • למידה מטעויות והפקת לקחים – חוקרי שריפות מספקים שירותים הן למגזר הפרטי והן לחברות, משרדים ומפעלים. מדובר בשירות חיוני להתמודדות נכונה עם מצבי חירום וזאת בצורה יעילה וכן ללימוד של נסיבות המקרה במטרה למנוע שריפות בעתיד. המטרה והיעד המרכזיים בנושא של חקירת שריפות הינו ללמוד מטעויות העבר. שריפה עלולה להתרחש כתוצאה ממגוון סיבות. חקירה נכונה של שריפה תחשוף את הנסיבות שהובילו למצב החירום בין שמדובר בטעות אנוש, תקלה או תאונה לא צפויות, חוסר בציוד ואמצעי מיגון, תקלות במערכות גילוי וכיבוי אש או בשל סיבות אחרות.

חקירת שריפות על ידי חוקר שריפות מומחה

יגאל שושן מספק שירותי חקירות מקצועיים ויעילים בתחום שריפות. החברה בהובלתו ובניהולו של יגאל שושן פועלת החל משנת 1990 ונחשבת למובילה בתחומה. כמו כן, מומחה זה הינו בעל ניסיון של 30 שנים בתחום כבאות והצלה ושימש במגוון תפקידים כקצין כבאות והצלה, קצין חקירות, מפקח למניעת דליקות, מדריך בבית ספר לכבאות והצלה, קצין חומרים מסוכנים ועוד. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם מענה מקצועי על מנת להגיע לחקר האמת בכל הנוגע לגורמים להתפרצות שריפות. מסקנות החקירה יאפשרו להפיק לקחים, ללמוד מטעויות ולמנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד. החקירה על ידי גורמים מקצועיים תאפשר ללקוח לזכות בפיצויים ולמזער נזקים וזאת לאחר ביסוס והוכחה של הנסיבות שהובילו לשריפה והצגת עובדות בשטח.

 

תוכן עניינים
יגאל שושן - יועץ בטיחות אש

קצת עלי...

שמי שושן יגאל, בעל 30 שנות ניסיון בשירותי הכבאות והצלה משנת 1990, במהלכן שימשתי במגוון תפקידים:
קצין כבאות והצלה , מפקח מניעת דליקות לבניה ועסקים, קצין חקירות , מדריך מוסמך בבית הספר לכבאות והצלה, קצין חומ"ס (חומרים מסוכנים) ועוד.
אשמח לתת שירות מקצועי והגון בכל תחום ייעוץ בטיחות באש, הכנת תיק שטח, הדרכות בטיחות אש למבנים ובתי עסקים ברחבי הארץ.

Facebook
WhatsApp
Telegram
שירותים נוספים:
התקנת ‎⁨מערכות ספרינקלרים⁩

התקנת מערכות ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים משמשות אותנו במבנים פרטיים ותעשייתיים, ומאפשרות לשלוט ולנטרל את האש לפני שהלהבות מספיקות

יועץ בטיחות אש

חקירת שריפות

אש מהווה את אחת הסכנות המשמעותיות ביותר בכל מקום בו עשויה להופיע. על כן, במידה

תוכנית בטיחות אש

תוכנית בטיחות אש

מי מחויב בתוכנית בטיחות אש ? במהלך העשורים האחרונים, לצד נתונים מדאיגים על כמות השריפות

תוכנית בטיחות אש לדוגמה

תוכנית בטיחות אש לדוגמה

תוכנית ניהול בטיחות אש מתווה את ההסדרים ליישום, בקרה, פיקוח ובדיקה של תקני בטיחות אש וכן הבטחת שמירה על התקנים. התוכנית מספקת תיאור של ההסדרים לניהול בטיחות אש בצורה יעילה למניעת התרחשות שריפה, ובמידה ותפרוץ שריפה, להגנה על רכוש ואנשים כאחד. התוכנית צריכה לפרט את הארגון, התכנון, הניטור, הבקרה והסקירה של אמצעי בטיחות האש וההוראות במקום.

מדוע חשוב לבצע הדרכת כיבוי אש לעובדים?

הדרכות בטיחות אש

תקנות הפיקוח על העבודה מחייבות כל ארגון או בית עסק לקיים הדרכת בטיחות אש תקופתית

חלק מלקוחותינו:
שאלות ותשובות:
 • ייעוץ כללי בנושאי כיבוי ובטיחות אש ומתן פתרונות כיבוי אש למשרדים, עסקים, מוסדות ורשתות.
 • טיפול בדרישות שירותי הכבאות , לקבלת רישיון עסק והיתר בנייה לפי הוראות נציב.
 • תכנון והכנה של תוכניות בטיחות אש למבנים חדשים וקיימים.
 • ייצוג וטיפול מול שירותי הכבאות ואחרים.
 • לגליזציה למבנים קיימים.
 • ליווי היזם והרשויות עד לסוף התהליך לקבלת טופס 4 וטופס 5 גמר.
 • ביצוע בדיקת אינטגרציה למערכות הכיבוי השונות למבנים ועסקים לפי דרישה.
 • תכנון הנדסי של מערכות אוטומטיות לגילוי ולכיבוי אש (מתזים, גלאי אש וכו').
 • כתיבה והכנת תיק שטח, תיק מפעל ועריכת סקרי סיכונים לבטיחות אש.
 • הדרכת עובדים ומוסדות ציבור ביצוע תרגילי כיבוי אש, תרחיש הימלטות ופינוי במקרה חירום.
הכנת תיק שטח הינה חיונית לשם קבלת אישור משירותי כבאות והצלה למבנה שלכם ולהמשך פעולתו של העסק, חברה או הארגון שלכם.
במסגרת הרפורמה של שירותי כבאות והצלה בישראל הוחלט שעסקים בעלי רמת סיכון אש נמוכה, לא יצטרכו לקבל אישורים מיוחדים של שירותי כבאות והצלה בכדי לקבל רישיון כיבוי אש לעסק. המטרה היא להקל על בעל העסק עם תהליך קבלת הרישיון לעסק ונובע מכך שזה יאפשר לשירותי כבאות והצלה להתמקד בבעלי עסקים עם רמת סיכון אש בינוניות וגבוהות אף יותר.
צרו איתי קשר ללא עלות