איך מונעים אסונות בבית העסק?

לכבות שריפה אחרי שפרצה זה טוב, אבל למנוע אותה מלכתחילה זה עדיף עוד יותר. על מנת לדעת איך להתמודד, מה לעשות, מה לא לעשות ומתי, בכל זאת ועוד יסייעו לכם יועצי בטיחות כיבוי אש מוסמכים. יגאל שושן הוא יועץ בטיחות מוסמך בעל ניסיון רב בתחום.

איך מונעים אסונות בבית העסק?

התאמה הנדסית של פתרונות התראה, גילוי וכיבוי

אמצעים טכנולוגיים חכמים, גלאים וחיישנים ואמצעים אחרים יכולים לעזור להתמודד בצורה מיטבית עם כל בעיה. יועצי בטיחות כיבוי אש יכולים לקחת חלק חשוב בהכנת העסק לקראת ביקורת או לקראת קבלת רישיון עסק (יש צורך באישור משירותי הכבאות לצורך הרישיון). בנוסף ולא פחות חשוב, היועצים המומחים עוזרים להתאים לכל עסק את הפתרונות ההנדסיים, התכנוניים והטכנולוגיים, לצורך התראה, גילוי וכיבוי. אילו גלאי עשן צריך? היכן להתקין אותם? איפה צריך למקם מטפים? איזו רכזת כיבוי אש כדאי? האם צריך צופרי התרעה? בכל זה והרבה יותר יוכלו היועצים לסייע ולעזור.

בדיקה תקופתית של תקינות אמצעי כיבוי אש והתראה

האמצעים השונים מתוכננים לפעול היטב, ברגע הנכון. כך למשל גלאי עשן, מערכת מתזי מים (ספרינקלרים), צופרים וכן הלאה. אבל על מנת להבטיח שכל זה יפעל כמו שצריך וברגע הנכון, חייבים לבדוק מעת לעת כי הכול תקין ולפי הצורך, לתקן או להחליף. יועצי בטיחות כיבוי אש מוסמכים לבדוק את האמצעים השונים, כך שתמיד תהיו מוגנים ובטוחים.

הדרכות לעובדים לבטיחות בעסק

עם כל הכבוד לגלאי עשן, ספרינקלרים או גלגלונים תקניים, יועצי בטיחות כיבוי אש יכולים לסייע במשהו נוסף ולא פחות חשוב. הגורם האנושי עשוי להיות בעל תפקיד מכריע בשעת הצורך. מתן הדרכת בטיחות אש לעובדים, זו הדרך ללמד את העובדים איך לזהות סיכונים שונים, איך לתפעל ציוד ובעיקר, מה לעשות וממה להימנע, כאשר נתקלים בעשן, שריפה או התראה של דליקה. תגובה נכונה, מצילה חיים ויכולים למנוע נזק ניכר.

מי יכולים לשמש בתור יועצי בטיחות כיבוי אש

יועצי בטיחות אש המכהנים בתפקידים בשוק הפרטי צריכים להיות בעלי הכשרה מקיפה בתחומם. הטובים שבהם יכולים להיות מהנדסים או בעלי תארים אחרים, אך לא פחות חשוב, גם בעלי רקע מקצועי ואפילו פיקודי ברשות הכיבוי וההצלה. יגאל שושן הוא יועץ בטיחות אש מומחה, מנוסה ובעל ניסיון רב בתחומו, פנו אליו עד היום.

Facebook
WhatsApp
Telegram

צרו איתנו קשר:

מאמרים נוספים: