אישור כיבוי אש לעסקים

פתיחה של עסק כחוק תתבצע רק תחת אישור רישיון עסק על פי חוק רישוי עסקים. על מנת לקבל אישור זה יש לכלול בעסק אמצעים שונים שיבטיחו את בטיחות השוהים בו, עובדים ולקוחות גם יחד. באחריות בעל העסק לטפל בהסדרת העניין, הכולל השגת אישור כיבוי אש לעסקים ולבצע הדרכת בטיחות אש לעובדים. הדגשים הבאים יוכלו לעזור לכם בזאת.

התקנת אמצעים התואמים את סוג העסק וגודלו

קבלת אישור כיבוי אש לעסקים מותנית בהתקנת מגוון אמצעים שנועדו להיכנס לפעולה במקרה של שריפה או שנועדו למנוע אותה מלכתחילה. בנוסף יותקנו אמצעים שיכולים לסייע לפינוי העסק במצב חירום. לצורך הכנת התוכנית או התקנת האמצעים יש לפנות לקצין בטיחות אש או מהנדס בטיחות אש המתמחים בכך. את האמצעים יש להתאים לסוג העסק, לענף שבו הוא פועל, למספר האנשים שעשויים להימצא בעסק בכל רגע נתון, לשטח הפיזי של העסק ועוד. לדוגמא, בעסק קטן עשוי להידרש בעל העסק להתקין גלגלון לכיבוי אש. בעסק גדול בשטחו, עם הפרדות בין חלקים שונים, נדרשת התקנה של כמה גלגלונים. בנוסף, נדרשת בעסקים מסוימים התקנה של תאורת חירום, שתאפשר פינוי העסק במקרה של הפסקת חשמל, בשל שריפה או בשל גורם אחר.

אישור כיבוי אש לעסקים

פניה דרך הרשות המקומית

לרוב, לא מגישים ישירות בקשה לקבלת אישור כיבוי אש לעסקים. את הבקשה, שהיא חלק מבקשת הרישוי לעסק יש להגיש לרשות המקומית. רק לאחר שהרשות קיבלה את הבקשה תתבצע בדיקה בעסק לפי הצורך. לבקשה יש לצרף את המסמכים והאישורים לגבי התקנות של אמצעים נדרשים, כגון מתזים, מטפים תקניים, שלטי אזהרה הצמודים לארונות החשמל וכדומה.

בדיקה על ידי מפקח כבאות

לפני קבלת אישור כיבוי אש לעסקים, יגיע לעסק מפקח בטיחות אש מרשות הכבאות וההצלה. החלטת המפקח תקבע האם ננקטו הצעדים המתאימים, האם יש הערות שצריך ליישם או שיש צורך באמצעים נוספים מעבר למוגדר. רק עסק שעומד בכל הדרישות יקבל את האישור משירותי הכבאות. אישור זה נדרש לצורך רישיון עסק חדש, לחידוש רישיון או במצבים נוספים (כגון לאחר ביצוע שיפוץ מקיף בעסק). בכל מקרה של בדיקה פנו אל יגאל שושן, יועץ בטיחות אש, חקירת שריפות, וניהול בטיחות באירועים המוניים.

צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

טופס מילוי "מסלול תצהיר" להורדה

Facebook
WhatsApp
Telegram

צרו איתנו קשר:

מאמרים נוספים: