הכנת תיק שטח למבנה

הכנת תיק שטח למבנה

מהו תיק שטח?

תיק שטח הינו למעשה אוגדן בטיחותי וביטחוני של מבנה אשר נמצע תחת אחריותו של ארגון או עסק כלשהו.
בתיק זה ניתן יהיה למצוא את תכונותיו העיקריות של המבנה וסביבתו לצד פירוט האמצעים השונים הנחוצים לתגובה מהירה במצבי חירום מסוגים שונים.
יצירתו של תיק שטח מחויבת על פי חוק במגוון רחב של מבנים ומוסדות ולשם יצירתו באופן המדויק וביותר,
תוכלו גם אתם לפנות אל יגאל שושן, קצין כיבוי אשר בעל ניסיון רב שנים בתחום שירותי הכבאות וההצלה.

לשאלות נוספות ניתן לפנות אלי בטלפון: 050-2637857.

תיק שטח לדוגמה

תיק שטח לדוגמה
לחצו כאן לצפייה בתיק שטח לדוגמה
תיק שטח לדוגמה

מהי מטרתו של תיק השטח?

קיומו של תיק שטח הינה חיונית במקרים רבים, זאת מתוך מטרה פשוטה – לשמור על בטיחות המקום ולהיות מסוגלים להתמודד בצורה יעילה ומהירה גם עם מצבי חירום מסוגים שונים. הכנתו של התיק תתבצע לאחר בחינה מעמיקה של המבנה ואזוריו השונים, כמו גם מערכות הבטיחות השונות אשר מותקנות בו. בשורה התחתונה, מטרתו של תיק השטח עונה על מספר דרישות, לרבות:

 • היערכות מוקדמת לאירוע חירום – כל מבנה חייב להחזיק באמצעים הנחוצים להתמודדות יעילה עם מצבי חירום שונים, דוגמת שירפה. תיק השטח יהיה זה שיעזור להיערך לאירועים אלו, זאת הן בקרב האנשים אשר שוהים דרך קבע במבנה והן בקרב שירותי הכבאות וההצלה אשר יעזרו בו במצבי חירום.
 • תיק השטח יוכל לסייע לשירותי הכבאות בהכרה אינטימית של המבנה על כל היבטיו ואגפיו השונים. זאת הן בשעת שגרה בה מתבצעים תרגולים שונים והן בזמן אמת בו מתרחש אירוע בטיחותי כל שהו במבנה.

נדרשתם להכין תיק שטח ולא בטוחים מה לעשות? פנו אל חברתנו עוד היום ויגאל שושן ישמח לעמוד לשירותכם בכל. ניצור בעבורכם את תיק השטח המדויק והמפורט ביותר במהירות, במקצועיות ובמחיר משתלם במיוחד. צרו קשר עם חברתנו כבר היום ואנו נעמוד לשירותכם בכל ונסייע בכל השלבים הנחוצים לשם הגשת תיק השטח וקבלת אישור כיבוי אש סופי שיאפשר לכם לעבוד בצורה בטיחותית ובהלימה מלאה ללשון החוק.

הכנתו של תיק שטח כיבוי אש הינה חיונית לשם קבלת אישור מכוחות כיבוי האש למבנה שלכם ולהמשך פעולתו של העסק או הארגון שלכם. חברתו של יגאל שושן תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע ביצירתו של תיק שטח תקני ומקצועי אשר יכלול את כל הפרטים הרלוונטיים שיעזרו להתכונן ולהתמודד בצורה יעילה עם מצבי חירום מסוכנים, דוגמת שריפה פתאומית.

מה כולל תיק שטח כיבוי אש?

כאמור, קיומו של תיק שטח כיבוי אש הינו חיוני והכרחי על פי חוק, וזאת מתוך ניסיון לאפשר לכוחות הביטחון להתמודד בצורה היעילה ביותר עם מצבי חירום מסוגים שונים. מומלץ כי הכנתו של תיק שטח תתבצע על ידי יועץ בטיחות מנוסה, זאת מתוך מטרה להבטיח כי כל הנקודות החשובות במערך הבטיחותי של העסק שלכם יופיעו בתיק. בין הנקודות החשובות אותן יכלול תיק השטח, נוכל למנות גם את הנקודות הבאות:

 • מידע על המבנה עצמו. זאת לרבות כתובת ומפה, שם החברה או הארגון המאכלס את המבנה. פירוט של דרכי גישה וציון רחבות פינוי.
 • תיאור מפורט של המבנה כולו, לרבות חניונים ואגפים שונים בו.
 • תיאור של סביבת המבנה. לרבות תיאור עסקים הסובבים את המקום וגורמי סיכון שיכולים להשפיע על אירוע החירום.
 • תיאור מערכות אספקת המים לצד מערכות וציוד לגילוי וכיבוי אש – בתוך ומחוץ למבנה.
 • פירוט מערכת החשמל והאנרגיה.
 • פירוט מערך המילוט במצבי חירום.

צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

תיק שטח – חיוני להתמודדות מהירה ויעילה עם מצבי חירום

קיימים סוגים רבים של מבנים אשר מהווים מוקד סיכון, זאת לאור מגוון של סיבות – בין אם עקב ריבוי המשתמשים בהם, מורכבותם או בעקבות ריבוי המתקנים השונים בתוך המבנה עצמו. הכנתו של תיק השטח תהיה זו שתהווה היערכות מוקדמת לאירועי חירום שונים, לרבות שרפות. התיק יסייע לשוהי המבנה, לכוחות המשטרה ולשירותי הכבאות להכיר לעומק את המבנה, דרכי המילוט ממנו ואמצעי הבטיחות שיוכלו לעזור בהתמודדות יעילה, בטוחה ומהירה עם מצבי חירום שונים.

על פי החוק ודרישות מפקדת כבאות ראשית ובהתאם להוראת נציב 503, בעלי עסקים מחויבים בהכנתו של תיק השטח, זאת על מנת לספק לגורמי הביטחון השונים מידע מקדים אודות תנאי השטח במתחם העבודה. הכנת תיק השטח תתבצע בצורה יעילה ומדויקת על ידי יגאל שושן, אשר בעל ניסיון רב שנית בתחום הכבאות והבטיחות. זו תהיה למעשה הדרך היעילה ביותר להכנתו של אוגדן בטיחותי של המבנה אשר נועד לשרת את האנשים ששוהים בו לצד כוחות הכיבוי בעת אירועי חירום שונים (לרבות שריפות, פיצוץ, חומ"ס וכו').

הכנת תיק שטח 503 – נקודות שכדאי להכיר

הכנת תיק השטח הינה משימה חשובה וחיונית לשמירה על בטיחותו של מבנה והיערכות לקרת מצבי חירום מסוגים שונים. במידה וגם אתם התבקשתם להכין תיק שטח, חשוב יהיה להכיר את הנקודות הבאות:

 • הכנת תיק שטח הינה מחויבת על פי חוק במגוון רחב של מבנים המהווים מוקד סיכון, זאת בין אם בעקבות ריבוי המשתמשים במבנה ובין אם בעקבות מורכבותו וריבוי המתקנים השונים בו.
 • מומלץ כי הכנתו של תיק שטח תתבצע על ידי יועץ בטיחות מנוסה ומקצועי. זאת מפני שהוא יהיה זה שמכיר את כל אותם הדגשים החשובים לתיק ויוכל לאגד אותם בצורה ברורה ויעילה שתביא לאישורו המהיר.
 • בתיק השטח ישולבו פרטים מפורטים (לרבות מפות ותרשימים רלוונטיים) אודות המבנה המדובר, מערכות ההתראה, גילוי וכיבוי אש, פירוט של גורמי הסיכון להם חשוף המבנה, תכנית בטיחות אש ונהלי חירום ושגרה רלוונטיים.

יגאל שושן – מומחה להכנת תיק שטח 503

פנייה לגורמים מקצועיים לשם הכנתו של תיק שטח הינה חיונית וחשובה. זאת לאור העובדה כי הכנת תיק שטח הינה משימה מורכבת הדורשת ידע מגוון ותשומת לב לפרטים רבים. ניסיונו העשיר של יגאל שושן יהיה זה אשר יסייע בהכנתו של תיק שטח מדויק אשר עומד בכל הדרישות ומספק את המענה הנחוץ לגורמי הביטחון השונים בשעת חירום.

הכנת תיק שטח כיבוי אש

צרו איתי קשר ואחזור אליכם בהקדם

הכנת תיק שטח כיבוי אש

לפי הוראת מכ"ר, מבנים רבים בכל רחבי הארץ מהווים סכנה בטיחותית. מטרתה של הכנת תיק שטח הינה היערכות מראש לאירוע חירום דוגמת שריפה, אירוע התמוטטות, אירוע חומ"ס ועוד. במהלך אירוע של שריפה או רעידת אדמה נוצרים תנאים של חוסר מידע, פאניקה, לחץ בזמן התמודדות עם גורמי חוץ ועוד. הפתרון ההולם והיחידי להתמודדות נכונה עם מצבי חירום הינו יצירת נהלי חירום הכוללים סדר פעולות אוטומטי שנועד לאפשר פעילות מסודרת של כלל הגורמים הרלוונטיים לטיפול באירוע. במהלך אירוע של שריפה, עלול להיווצר מצב של לכודים במבנה ובמצב שכזה על כוחות הביטחון והכיבוי לחלץ אותם תחת לחץ וסכנה. לוחמי אש עושים שימוש במסמך הקרוי "תיק שטח" וזאת על מנת לפרוץ לאזור השריפה על מנת להציל חיים. למענה מקצועי בתחום, יש לפנות אל יגאל שושן.

המטרות של הכנת תיק שטח

 • הכנת תיק שטח כוללת בניית תוכניות של אתרים הנמצאים בסיכון והסביבה שלהם. התיק כולל פירוט של אביזרי ואמצעי ציוד הדרושים לשירותי כיבוי האש וכוחות ההצלה לטיפול באירוע בצורה מוצלחת בזמן אמת ולהציל חיים. הכנה של תיק שטח מהווה כלי חיוני לצווים השונים של כוחות החילוץ וההצלה הפועלים בשטח במצב חירום והיא נועדה לאפשר קבלה של נתונים חיוניים ורלוונטיים בצורה מהירה ויעילה. הוראות נציב הכבאות וההצלה והמפקח על הכבאות הראשית כוללות הנחייה להכנה של תיק השטח.ההוראה מגדירה שתיק השטח מיועד לשמש את שירותי הכבאות לשם היכרות עם מבנים ולצורך לימוד ותרגול לטיפול באירועי חירום ובמצב שגרה.
 • תיק השטח מהווה מסגרת של פעולות ונתונים המאפשרת לבצע הערכת מצב מקדמית ולתכנן מראש התנהלות בעת אירוע. התוכניות מפרטות את אופן הטיפול במגוון התרחישים האפשריים ומהוות פלטפורמה לשיתוף פעולה איכותי ונכון עם הרשויות והגופים השונים באירועי חירום בדגש על שריפות. הכנת תיק השטח נועדה לבצע היערכות מוקדמת לאירוע של שריפה ולצורך לחלץ שוהים במבנים בעת אירועי חירום. המטרה השנייה של הכנת תיק השטח הינה לשמש את כוחות כיבוי האש להיכרות עם מבנים לצורך תרגול ולימוד לטיפול נכון באירועים שונים.

מומחים בבטיחות באש

יגאל שושן מתמחה בהעברת הדרכות בטיחות באש לחברות, מפעלים וארגונים שונים.
בעל ניסיון וידע בנושא כיבוי אש המועברים לעובדים.
ההדרכות המקצועיות נועדו לטיפול נכון במצבי חירום ולהצלת חיים.

לכל שאלה או בקשה ניתן לפנות אליי:

טלפון: 050-2637857

דוא"ל: [email protected]

תוכן עניינים
יגאל שושן - יועץ בטיחות אש

קצת עלי...

שמי שושן יגאל, בעל 30 שנות ניסיון בשירותי הכבאות והצלה משנת 1990, במהלכן שימשתי במגוון תפקידים:
קצין כבאות והצלה , מפקח מניעת דליקות לבניה ועסקים, קצין חקירות , מדריך מוסמך בבית הספר לכבאות והצלה, קצין חומ"ס (חומרים מסוכנים) ועוד.
אשמח לתת שירות מקצועי והגון בכל תחום ייעוץ בטיחות באש, הכנת תיק שטח, הדרכות בטיחות אש למבנים ובתי עסקים ברחבי הארץ.

Facebook
WhatsApp
Telegram
מאמרים נוספים:
סקר סיכונים

מה כולל סקר סיכונים?

סקר סיכונים נוגע באספקטים שונים : הערכת סיכונים הקשורים לחומרים הנמצאים במפעל. התאמת אמצעי כיבוי

חלק מלקוחותינו:
שאלות ותשובות:
קיומו של תיק שטח הינה חיונית במקרים רבים, זאת מתוך מטרה פשוטה – לשמור על בטיחות המקום ולהיות מסוגלים להתמודד בצורה יעילה ומהירה גם עם מצבי חירום מסוגים שונים.
תיק שטח הינו למעשה אוגדן בטיחותי וביטחוני של מבנה אשר נמצע תחת אחריותו של ארגון או עסק כלשהו.
הכנת תיק שטח כוללת בניית תוכניות של אתרים הנמצאים בסיכון והסביבה שלהם. התיק כולל פירוט של אביזרי ואמצעי ציוד הדרושים לשירותי כיבוי האש וכוחות ההצלה לטיפול באירוע בצורה מוצלחת בזמן אמת ולהציל חיים. תיק שטח מהווה מסגרת של פעולות ונתונים המאפשרת לבצע הערכת מצב מקדמית ולתכנן מראש התנהלות בעת אירוע.
צרו איתי קשר ללא עלות